Beiktatták az Orgona Intézmény vezetőjét
A Kiskunmajsai Orgona Református Egyesített Szociális Intézményünk örömünnepet ült, hiszen az Úr kegyelméből 5 évre tisztségébe beiktatták és Isten színe előtt is megerősítést kaphatott intézményvezetői pozíciójában Vörösváczki Csaba.
Az örömteli eseményre a templomban került sor, ahol együtt ünnepelt az Református Szeretetszolgálat vezetősége, az Egyház képviselői, a munkatársak és ellátottak is.
Bán Béla esperes a Róm 15,22-29 alapján hirdette az Igét: a diakóniai szolgálatról beszélt. Felhívta a figyelmet: Istenünk többet vár tőlünk – odafordulást másokhoz és a szükségben való részvételt. Isten áldását és mellé az Istentől kapott békességet is vihetjük majd magunkkal – mondta. Ezt az áldást kívánta és békességet az intézménynek is, melyet az ellátottak javára fordítanak majd.
Dr. Czibere Károly főigazgató ünnepi beszédében elmondta: a beiktatás egy alkalom arra, hogy Isten áldását kérjük az intézményvezetőre. Igei köszöntésül a 2 Móz, 35. fejezete végét olvasta.
Aki Isten szolgálatába szegődik, az ő lelkét kell birtokolnia, tervezzen, szervezze, tanítsa a következő nemzedéket – mondta. Az intézményvezető feladata, hogy a ránk bízottaknak körét bővítse és hajlékot teremtsen, ahogy a munkatársi körnek is.
Végül elmondta: azt kívánja, hogy az Úrban való növekedés meg tudjon valósulni úgy, hogy a munkatársakból élő kövek lesznek.
Ez egy bizonyságtétel a hozzátartozók, a rászorulók felé, a város felé: ez az intézmény egy felkiáltó jel lehet – Krisztusból táplálkozva, ő dicsőségére tudjon szolgálni.
Az ünnepi köszöntő után Reményik Sándor Csendes csodák c. versét szavalta el Csoma Sándor, az intézmény egy ellátottja.
Foglné Torma Ágnes, az Orgona szakmai vezetője is köszöntötte a beiktatott intézményvezetőt. Áldást kért szolgálatára, hogy továbbra is a reménység, a biztonság és a szeretet otthona legyen – fejezte ki reményét.
A fogadalomtételt Kovács József hitéleti főigazgató-helyettes vezette. Isten dicsőségére, és a református egyház épülésére és nemzetünk javára végzendő a szolgálat. – hangzott fel.
Majd Vörösváczki Csaba intézményvezető köszöntője következett, Igeként a Róm 10, 1.versét olvasta. Elmondta: bíztatás és felelősség ennek az igének az iránymutatása. Isten ide állított szolgálatba, minden munkatárssal együtt, akikkel azért vagyunk itt, hogy a gondjainkra bízottakat tudjuk segíteni.
Az esemény végével Bán Béla esperes úr, Kósa István, a kiskunmajsai gyülekezet lelkésze, és Nagy Kálmán, az Orgona intézményi lelkésze kért áldást az Úrtól a Vörösváczki Csaba szolgálatára.
Szívből köszöntjük Vörösváczki Csabát és szolgálatára Isten gazdag áldását kérjük!
