Évkezdő istentiszteleten a Szeretetszolgálat munkatársai
Évkezdő úrvacsorás istentiszteletre gyűlt össze a Református Szeretetszolgálat és a Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány munkatársi közössége a Budapest-Kálvin téri templomban.
Az istentiszteleten liturgusként nt. Botló Lívia, az RSZ lelkészi referense, igehirdetőként Dr. Balogh Róbert, az MRSZA ügyvezető-helyettese szolgált, utóbbi az Igét az 1Kor 1,4-9 alapján hirdette.
Mindig az élő Isten van a kiemelt helyen a segítő szolgálatban is – emlékeztetett. Az ő Igéje szól hozzánk minden nap. Majd arra buzdított, hogy imádkozzunk nap mint nap a reánk bízottakért. – Akkor leszünk jó helyen, ha észrevesszük szolgálatban azt, hogy mi vagyunk elsősorban a rászorulók – a Jézus Krisztusra szorulók! – hívta fel a figyelmet.
Igehirdetését így zárta: Alapozzunk életünk és szolgálatunkat Isten kegyelmes békességére! Vigasztaljátok a bajba jutott embereket krisztusi módon. Vigyétek az üzenetet, hogy a vigasztaló Isten vigasztaló szeretete a miénk! – Az Úr áldása kegyelme kísérjen el minket sok nehézségen át, hogy mi is bizonyságot tehessünk arról, hogy Jézus Krisztus kegyelme ma is él.
Az igehirdetést követően intézményvezetők és misszióvezetők adtak hálát Istennek, melyet a ráckeresztúri Drogterápiás Otthon ellátottjainak énekes dicsőítése követett.
Az úrvacsorai ágendát Szabó Ferenc, az alkalomnak otthont adó helyi gyülekezet lelkipásztora vezette. A hirdetésekben elhangzott, hogy az istentisztelet perselypénzével a közösség a kárpátaljai Nagydobronyban működő Irgalmas Samaritánus Református Otthont támogatja.
Az istentisztelet végével nt. Katona Viktória, az MRSZA ügyvezetője köszöntötte az egybegyűlt munkatársakat. Egy megrendítő történetet példaként hozva így szólt: „Belenézek a tükörbe és keresem az arcomat. Látom-e magamat?”
Majd arra emlékeztetett, hogy a munkatársak nap mint nap találkoznak olyan emberekkel, akik keresik elveszített életüket. „Ezeknek az arcoknak mi tudjuk visszaadni a tekintet – mindegyikünk ezért szolgál.” – mondta.
Arra buzdított, hogy ugyan fáradtak is lehetünk, de mindig keressünk Isten tekintetét! „Merjünk belenézni Isten tekintetébe és a ránk bízottakét is megkeresni.”
Dr. Czibere Károly főigazgató köszöntője elején az együttes hálaadás fontosságát hangsúlyozta, az Igét Eszter könyvéből vett rész alapján magyarázta. Hangsúlyozta: Isten tervében mindenki szerepel, és engedni kell, hogy Ő formáljon. A hívő ember eszköze Istennek a szekuláris világban, a Szeretetszolgálat pedig képes felerősíteni az üzenetét. Majd felhívta arra a figyelmet, hogy imádkozzunk többet és legyünk szószólói azoknak, akiknek a hangját nem hallják.
Fontosnak tartjuk az időnkénti személyes kötetlen találkozást is, így még az istentiszteletet megelőzően, az ország különböző pontjairól érkezett munkatársaknak lehetőséget biztosítottunk erre.
